Březen 2010

Blend//MJ -R.I.P

30. března 2010 v 21:43 | Martina |  Martina
www.gnzinformatika.blog.cz
MJ....Odpočívaj v pokoji......King of POP!
(By me)

fotofilter

29. března 2010 v 11:32 Ulohy
www.parapeta.blog.cz

štovrlístok pre šťastie

28. března 2010 v 21:27 | nina |  Nina
stvorlistok

AKo pracovať s photofiltre

28. března 2010 v 9:46 | Laura :) |  Laura

Program má mnoho podobných funkcí,jako má Corel,ale s výjimkou toho,že za ním zaostává v rozmanitosti a s množstvím nástrojů.
Nicméně,grafika se v něm dá dělat kouzelná a je to freeware,což znamená,že je na dobu neurčitou a že jej máme zadarmo!!!

Seznámení s funkcemi:

Po otevření a vložení nového souboru se objeví pár lišt.
Co k čemu slouží popíšu následovně a vše doložím obrázky!
Napravo se nachází tzv.pracovní lišta.Co obsahuje?
a)Barvu,výplň
b)Nástroje pro kreslení
**
Barva
Spodními tlačítky můžeme vybírat ze škály barev,odstínu,gradientových přechodů...Z obrázku vyplývá,že když budu malovat levým tl.myší,bude barva růžová,budu-li kreslit pravým tl.bude barva bílá.Stejně tak vybíráme barvy(označením l a p tl.myši)
**
Levá spodní lišta
Rychlé popsání tlačítek (zleva do prava)
Výběr,kapátko,kouzelná hůlka,kreslení čar,výplň,sprej,štětec,speciální štetec,rozmazávač,rozmazávátko,klonování,posouvání výřezu
***
Podrobněji:
Po stisknutí se dole zobrazí .
Díky tomuto panelu můžeme určovat tvar,jež chceme z obrázku vyříznout a dále s ním pracovat.Podle mě je to na nic!
*
Kapátko znáte již z malování .Jediný rozdíl tady je v tom,že po kliknutí na kapátko se vám dole otevře i ,což slouží k mechanickému zadávání barvy stejně tak,jak to děláte v designu apod.Je to pomocí webových barev.Podle mě je to hodně výhodné pro ty,jež svou grafiku ladí k designu.
*
Kouzelná hůlka.Možná znáte z Corelu.Slouží k vybírání určité oblasti na základě barev.Např.chcete-li se zbavit nějakého pozadí na fotce...!Po odkliknutí se dole otevře .Toto slouží k tomu,do jaké míry se chcete dané oblasti zbavit a jakou část vlastně chcete označit.Výše odchylky=výši označení.
-Výplň.Znáte z malování.Díky ní můžete jednoduše vybarvit větší plochy a přesně!Nesmíte nechávat obrázek otevřený,protože se výplň přelije do pozadí a zabarváte si nejen obrázek ,ale i plochu za ním.Po odkliknutí na výplň se dole otevře .Odchylku necháme být a neprůsvitností můžeme regulovat.Obrázek pak vypadá mnohem živěji.
*
-Sprej taky znáte z malování,takže jeho funkci jistě chápete.Rozdíl je tady opět v rozšířeném využití nebo spíše v nastavení po kliknutí na tlačítko se zároveň dole otevře .Množství=množství barvy nanášené na obrázek,Rozptyl=kam až má být barva rozptýlená (čím menší rozptyl,tím hustější nános,u množství je tomu naopak.Čím více je množství,tím tmavší barva je-nebo spíše hustší,než tmavší)A poloměr=velikost spreje.
*
-štětec.Po odkliknutí se dole otevře .Vy můžete jen vybírat a vybírat :o)
*
-Speciální štětec slouží k rozšířenějšímu dekorativnímu malování (ty lístky miluju!!!)Po kliknutí se dole otevře a vy můžete zase jen vybírat a vybírat :o)
*
-Rozmazávání či posouvání původních křivek.Po kliknutí na některé z těchto dvou tl. se dole otevře -Tím určíte míru rozmazání apod.
*
-Klonování.Funguje to tak,že místo,které chcete naklonovat(mít ho ještě jednou někde jinde) označíte levým tl.myší a přitom budete držet klávesu CTRL!!!!Pak normálka klonujete dále!Po kliknutí se otevřou nějaké parametry,s těma si pohrajte.

ZDROJ : http://langerka.blog.cz

Ludvik.sk

28. března 2010 v 9:12 | Laura |  Laura
Dám sem odkaz na jednu stránku kde sa môžte rozprávať s počítačovo riadením človiečikom volá sa Ludvík , je to akokeby ste rozprávali s človekom je to sranda Kliknite : SEM

Narodeniny

27. března 2010 v 20:17 Táni
Zajtra 28.3. mám narodeniny ... 12 rokov ...  teším sa ...


Nudila som sa :-)

27. března 2010 v 20:09 Táni
Hehe

Blog

26. března 2010 v 14:47 | Dancziova |  Ulohy
Venujte pozornost nasledovnému odkazu:  najdete tam word- súbor s názvom "blog".
Stiahnite si ho a prečitajte!
Informácie v ňom sa Vám určite zídu na pondelňajšiu päťminutovku.

pekný víkend ad


Lyžovanie

23. března 2010 v 19:04 Táni


Kocurik a ryba

23. března 2010 v 19:00 Táni